تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶  ساعت : ۱۲:۳۱

توجه ویژه دولت به روستاها برای جلوگیری از مهاجرت

 

توجه ویژه دولت به روستاها برای جلوگیری از مهاجرت

فرماندار ساوجبلاغ گفت: تغییر رویکرد دولت در برنامه ششم‌ توسعه نمایان شده زیرا به منظور جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی ومهاجرت روستاها مورد توجه ویژه قرار می گیرند که افزایش ۱۵ درصدی سهم روستاها از اعتبارات ارزش افزوده گواه این مدعاست.


ابوالقاسم پالیزگیر عصر شنبه در نخستین همایش بزرگ شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان ساوجبلاغ در سالن اجتماعات شهید چمران مجتمع ایثار بخش چندار برگزار شد، ایجاد نواحی صنعتی در مناطق روستایی برای توسعه صنایع برای ایجاد اشتعال و سرمایه گذاری در روستاها، ایجاد واحدهای آتش نشانی با افرادی آموزش دیده و امکان جذب نیرو در حوزه آتش نشانی برای تسهیل در خدمات رسانی به روستاییان، ایجاد اقامتگاه محلی بوم گردی و ارائه تسهیلات آسان از جمله درخواست های ما برای توسعه روستاهای این شهرستان است.
وی با بیان اینکه بخش زیادی از اشیا وآثارتاریخی ساوجبلاغ در انبار موزه ملی ایران خاک می خورد و استفاده ای از آن نمی شود، از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به عنوان متولی توسعه روستا در کشور خواست که برای ایجاد یک موزه روستایی در شهرستان و بخش چندار که یک بخش غنی تاریخی است، حمایت های لازم را داشته باشد تا موجب جلب گردشگر و توسعه و رونق گردشگری اقتصادی درشهرستان شود.
پالیزگیر با بیان اینکه تعداد تعاونی های شهرستان ساوجبلاغ 159 تعاونی و تعداد اعضا 147 هزار و 391 نفر و تعداد اشتغال ایجاد شده 5 هزار و987 مورد است، گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می توان جممعیت روستاها را پایدار کرد و فرصت اشتغالزایی ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: امیدوارم با تحقق برنامه ها و سیاست های دولت دوازدهم با شعار آزادی، آرامش، امنیت و توسعه شاهد خدمات ارزنده دولت تدبیر وامید باشیم.
در این مراسم تعدادی از اسناد مالکیت مسکن های روستایی که از سوی بنیاد مسکن بدون حضور مردم تهیه شده بود، به مالکان آنها اهدا شد.
 
 

کد خبر : 3338

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۹۱

چاپ :

ارسال به دوستان :
 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :