تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶  ساعت : ۱۲:۳۷

پرداخت 10 هزارمیلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال به روستائیان

 

پرداخت ۱۰ هزارمیلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال به روستائیان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت که ۱۰ هزار میلیارد تومان وام از سوی بانک های عامل، کشاورزی، توسعه و تعاون، صندوق های کشاورزی و توسعه امید با وثیقه های بسیار آسان، برای ایجاد اشتغال در اختیار روستائیان قرار می گیرد.


سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عصر شنبه در نخستین همایش بزرگ شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان ساوجبلاغ در سالن اجتماعات شهید چمران مجتمع ایثار بخش چندار این شهرستان، گفت که مهمترین دغدغه دولت دوازدهم اشتغال و توجه به روستائیان و عشایر است.
رضوی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته تخلیه روستاها و افزایش جمعیت در شهرها و در کنار آن حاشیه نشینی، معضل بزرگی را ایجاد کرده است.
وی افزود: دستور کار دولت دوازدهم ایجاد اشتغال برای مردم است که به صورت جدی پیگیری و انجام خواهد شد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور همچنین تصریح کرد: دولت باید به قشر تولید کننده روستایی توجه جدی کند چرا که روستائیان ما به شایستگی موردلطف قرار نگرفته اند و قصد داریم با وام های کم بهره به افزایش ثروت و تولید ملی برای این قشر تولید کننده کمک کنیم.
رضوی ضمن دعوت از مردم روستاها برای فعالیت در حوزه های گردشگری، صنایع دستی، بوم گردی، مزرعه و دام و دریافت تسهیلات در این زمینه، با مقایسه عملکرد استان ها در دریافت وام و ایجاد اشتغال، گفت: استان خراسان پیشتاز استان های کشور بوده، استان کرمانشاه با ایجاد 230 شغل رتبه اول و لرستان با ارائه 140 طرح اشتغال رتبه بعدی را از آن خود کرده است.
وی خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم ما به استان سیستان و بلوچستان شهرستان خاش و در استان خراسان شهرستان نهبندان تسهیلات صفر درصد برای تشویق سکونت و ایجاد اشتغال مردم پرداخت کرده ایم.
رضوی با تاکید بر اینکه در برنامه ششم قرار است در هر روستا یک مجتمع آموزشی، درمانی و خدماتی ایجاد شود، گفت: تلاش شده آنچه که حتی در شهرها نیست را در روستاها فراهم کنیم تا انگیزه سکونت مردم در روستاها بیشتر شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان ساوجبلاغ مزرعه گردی در این شهرستان می تواند از عوامل جذب گردشگر باشد.
رضوی تصریح کرد: یکی از برنامه های دولت این است که معادن درجه 1، 2 و 3 را در صورتی که مالکیت نداشته باشد، با اولویت واگذاری به روستائیان، واگذار و احیا کند.
وی با اشاره به تعداد تعاونی های موجود در کشور گفت: باید بررسی شود که چرا با وجود این همه تعاونی وضعیت اقتصادی کشور اینگونه است؟
رضوی گفت: ما باید اقتصادمان رابه سمت اقتصاد مردمی ببریم و دولت باید از وابستگی به نفت به سوی اقتصاد مردمی حرکت کند. همانطور که توانست نرخ دورقمی تورم را به تک رقمی برساند در چهارسال پیش رو حتما بیکاری را ریشه کن خواهد کرد.
وی با انتقاد از اینکه برخی حاضر به واگذاری فعالیت های اقتصادی به مردم نیستند، گفت : این تمامیت خواهی فقرزایی به همراه دارد و باید مردم به سوی مسائل اقتصادی سوق داده شوند.
 
 

کد خبر : 3340

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۹۴

چاپ :

ارسال به دوستان :
 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :