نشست انجمن کتابخانه های شهرستان با حضور سر پرست فرمانداری و اعضای این انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری ساوجبلاغ برگزارشد.
🔶️ مهندس ورزشی  تسریع در تشکیل خیرین کتابخانه ساز را مورد تاکید قرار داد و گفت : با وجود کمبود در آمد ها در بخش دولتی خیرین توانسته اند ظرفیت های خوبی را در حوزه های مختلف ایجاد کنند .
🔶️وی در خصوص مناسب سازی  کتابخانه های مهستان شهر جدید هشتگرد  و الهادی در شهر هشتگرد با تامین اعتبار لازم انجام شده و به زودی کار مناسب سازی انجام می شود که مربوط به ورود معلولین به بخش های مختلف و حتی پارکینک می باشد .
🔶️مهندس ورزشی از کمک خیر گرانقدر در خصوص ساخت کتابخانه در عرب اباد بخش چهارباغ افزود : کار این طرح هم با تزریق این اعتبار ۷۰۰ میلیون تومانی عملیاتی شده و انتطار داریم امور کتابخانه ها نظارت جدی در این پروژه را داشته باشد .
🔶️وی از شهرداری خواست نیم درصد خود را به کتابخانه ها واریز کنند و اگر قدرت پرداخت را ندارند سعی کنند تعامل و در اجرای ساخت کتابخانه ها در محلات مختلف مشارکت داشته باشند .
🔶️ورزشی افزود شهرداران این را خوب بدانند هر قدر میزان مطالعه مردم و شهر وندان را افزابش دهند این نفعش
بیشتر به جامعه و مدیریت شهری می رسد .
🔶️ وی گفت اتفاقات خوبی در حوزه کتابخانه در شهرستان شاهد هستیم و به زودی یک کتابخانه مجهز در روستای لشگر اباد به بهره بر داری می رسد .
🔶️ سر پرست فرمانداری ساوجبلاغ از امادگی شورا و دهیاری روستای خور برای ساخت کتابخانه در این روستا خبر داد و گفت : بخشدار مرکزی پیگیر این موضوع باشد تا انشا الله شاهد ساخت یک کتابخانه در این روستا باشیم .
🔶️وی افزود ما وظیفه بسط و توسعه کتاب و کتاب خوانی داریم انتظار داریم همه در این حوزه فعال بشوند سال گذشته رتبه ۴ کشوری را کسب کردیم ، و بحث انتخاب پایتخت کتاب ، تلاش کنید تا این عنوان به ساوجبلاغ برسد و این نیاز است هم شهرداران و هم دهیاران در این موضوع فعال بشوند .
🔶️ورزشی افزود : همه اعضا کمک کنند ، تلاش وافری در این حوزه داشته باشند .
🔶️ در ادامه دکتر حسین عسگری نویسنده محقق و پژوهشگر به عنوان عضو جدید انجمن کتابخانه های شهرستان معرفی و حکم خود را از سر پرست فرمانداری و رییس انجمن کتابخانه ها دریافت کرد .
🔶️حسین عسگری در نشست امروز پیشنهاد کتابت کتاب را به اسم کتابخانه ها ارائه داد .
🔶️وی افزود ۴۰ کاتب در ساوجبلاغ قدیم وجود داشته و اسناد آن مربوط به قرن ۱۱ مشهود است .
🔶️عسگری به ساخت کتابخانه توسط قدیمی های ساوجبلاغ اشاره کرد و گفت همه اینها می شود تاریخ کتاب و کتابت در شهرستان که با هزینه کم می شود  آن را منتشر کرد .
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026