تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷  ساعت : ۱۰:۱۴
جلسه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر

جلسه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر


جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست فرماندار شهرستان ساوجبلاغ  و با حضور کلیه اعضادر سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .
فرماندار ساوجبلاغ در این جلسه معضل مواد مخدر رایکی از اصلی ترین موانع رشد و تحول توسعه ‏اقتصادی، اجتماعی، ‏فرهنگی دانست و گفت: آموزش و آگاهی نسل جوان و آینده ساز کشور از مهمترین را ههای مقابله با این پدیده شوم است.
وی با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان از اداره تبلیعات اسلامی خواست از ائمه جماعات در این حوزه بیشتر بهره ببرند
فرماندار ساوجبلاغ افزود :وقتی رهبر معظم انقلاب دغدغه اسیب اجتماعی را دارد انتظار داریم ائمه جمعه و جماعات شهرستان هم در این خصوص فعال تر باشند چرا که مردم ما حرف شنوی بیشتری از انان دارند
وی افزود هیچ فعالیتی دراین بخش از حوزه علمیه نمی بینم خوب است کمک کند در کاهش اسیب های اجتماعی و با مردم ارتباط بگیرد مطمئنا"شاهد تحولات خوبی در این حوزه خواهیم بود .
فرماندار در ادامه افزود : باید طوری برنامه ریزی شود که همه گروه‌های هدف از جمله دانش آموزان، والدین و مربیان مدارس، ‏تحت پوشش و آموزش برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری قرار گیرند.
 وی با بیان اینکه: موثرترین روش مبارزه با مواد مخدر اجتماعی نمودن آن و تشریح معضلات آن در جامعه است افزود: آگاهی بخشی به مردم بخصوص جوانان و نوجوانان کمک موثری به کاهش این پدیده شوم خواهد نمود که این مهم نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است.
وی با اشاره به بافت جوان شهرستان، ترویج فرهنگ زندگی سالم و توجه به امر ورزش همگانی را مهم دانست و افزود: گسترش ورزش‌های همگانی در جامعه می‌تواند بزهکاری اجتماعی را در حوزه اعتیاد کاهش داده و قطعا فردی که لذت ورزش و سلامتی را درک نماید به سمت و سوی اعتیاد کشیده نخواهد شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه معضل اعتیاد و مبارزه با این پدیده شوم در اولویت و اهتمام مسئولین کشوری است افزود:باید با استفاده از ظرفیتهای علمی و دانشگاهی و برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت فرهنگی و اجرای طرح‌های ابتکاری و خلاقانه در این خصوص اقدام نمود.
فرماندار رصد فرهنگی ،تشکیل و ورود کمیته های فعال و همچنین ترویج و تشویق مردم جامعه خصوصا جوانان به امر ورزش را زمینه ساز نشاط اجتماعی و دوری جستن از معضلات اجتماعی بیان نمود.
وی با بیان اینکه تمام دستگاههای عضو ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باید با برنامه ریزی در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی بویژه مواد مخدر و آگاه سازی مردم وخانواده ها برنامه ها وهمایش هایی را برگزار نمایند.افزود: برپایی همایش پیشگیری از اعتیاد در سال جاری در دستور کار این ستاد قرار گیرد .
 
 

کد خبر : 5828

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۶۰

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :