تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶  ساعت : ۰۹:۲۱
 

۷۱ دهیاری درساوجبلاغ به اتوماسیون اداری دولت وصل می شود


فرماندارساوجبلاغ درکارگروه اشتغال از توسعه وایجادتعاونیها با مشارکت مردم ودهیاری ها خبرداد وگفت:درساوجبلاغ روند توسعه اشتغال از وضعیت مطلوبی برخوردار است وما نتوانستیم تا دی ماه سال جاری 92 درصد شغل را در سامانه رصد به ثبت برسانیم.
ابوالقاسم پالیزگیر گفت:سهم ساوجبلاغ درسال جاری 4هزار و 500 نفر بوده که در حال حاضر این میزان به 4 هزار و70 نفر رسیده است.
وی خواستار اهتمام جدی تر اعضای ستاد اشتغال در وقت باقی مانده تاپایان  رسد برای رساندن میزان اشتغال به میزان سهم ارسالی از سوی استانداری شد وگفت:براساس سرشماری سال 95 تعداد بیکاران ما حدود 8 هزار نفراعلام شده بود که این مقدار باید به نیم رسیده باشد هرچند نرخ مهاجرت ساوجبلاغ با سه وچهاردهم درصد همچنان رشد فزاینده بیکاری را خواهیم داشت.
پالیزگیر به ایجاد مشاغل آی تی در شرکت های دانش بنیان اشاره کرد وگفت:متاسفانه آمار این افراد که هر روز تعدادی مشغول به کار می شوند درسامانه رصد ثبت نمی شود که از جلسه آتی مسئول این مجموعه باید به میزان فعالیت این بخش بپردازد.
فرماندارساوجبلاغ باتاکید براینکه میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی موظف است نقشه گردشگری ساوجبلاغ را به تمام ادارات که دارای سایت مستقل هستند ارائه تا بارگذاری شود وهرکسی که مراجعه می کند به توانمندی گردشگری واستفاده از امکانات ایجادشده بهره ببرند.
وی به بیان توسعه مشاغل خانگی درحوزه بانوان اشاره کرد وگفت:توجه دراین بخش باید باهماهنگی کانونهای بانوان شهرداری ها وفرمانداری در دستور کار وبصورت جدی عملیاتی شود.
فرماندارساوجبلاغ درپایان ایجادتعاونی توسعه شهرستان را مورد تاکیدقرار دادوازهمه ادارات خواست تسهیل کنند با مبلغ 90 هزار تومان همه کارکنان عضویت این تعاونی را داشته باشند وهرچه زودتر این مجموعه کار خود را آغاز کند.

کد خبر : 4503

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۱

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :