تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷  ساعت : ۰۹:۱۰
برنامه عملیاتی ساخت 17 هزار مسکن با کیفیت در شهرجدید هشتگرد

برنامه عملیاتی ساخت ۱۷ هزار مسکن با کیفیت در شهرجدید هشتگرد


مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از ساخت مسکن با کیفیت در کشور با توجه به تکلیف جدید وزارت راه و شهرسازی  به تعداد ۵۰ هزار واحد خبر داد وگفت: از این تعداد سهم شهر جدید هشتگرد ۱۳ هزار واحد بوده که ۱۰ هزار واحد در حال اماده سازی اراضی بوده و با عقد قراردادی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان با سه شرکت خصوصی در حال عملیاتی شدن می باشد.
سید مهدی هدایت گفت: ۳ هزار واحد نیز به صورت مشارکتی با بخش خصوصی تا حدودی عملیاتی شده و در حال عقد قرار داد می باشد.
وی افزود: در همین راستا با استفاده از ظرفیت پروژه های مسکن مهر فاقد متقاضی و راکد و با پیگیری ‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم و انعقاد ۹ تفاهم نامه با سرمایه گذاران ۴ هزار واحد مسکن مهر را تعیین تکلیف کرده ایم تا به صورت خودمالکی با کیفیت تر از مسکن مهر ساخته شود که در مجموع با ساخت ۱۷ هزار واحد مسکن علاوه بر ایجاد اشتغال، مسکنی با کیفیت در اختیار مردم قرار خواهیم داد.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: اولویت اول ما تکمیل پروژه مسکن مهر با بیش از ۹۵ درصد متقاضی موثر می باشد که امیدواریم با فراهم نمودن زیرساختها تا اواسط سال آینده پروژه های دارای متقاضی موثر تحویل و پرونده مسکن مهر به اتمام برسد.
هدایت از حضور کمیسیون عمران مجلس در شهر جدید هشتگرد ابراز خرسندی کرد و گفت: در این نشست و بازدید صحبتهای خوبی انجام شد که امیدواریم دستگاههایی که در این نشست تعهد داده اند در ارتباط با زیرساختهای مسکن مهر به تعهد خود عمل کنند و ما شاهد پیشرفت این شهر باشیم.
مهدی هدایت با اشاره به اولویت تکمیل مترو هشتگرد به دلیل اهمیت آن، اظهار کرد:‌ علیرغم اینکه اعلام شده بود با تامین اعتبار به میزان ۷۰ میلیارد تومان قطار شهری و اختصاص ۲۵ میلیارد تومان از اسناد خزانه تا پایان سال جاری این پروژه به اتمام خواهد رسید متاسفانه تاکنون یک ریالی از منابع استانی و ملی به این پروژه تخصیص نیافته است اما با این وجود با حمایت های معاون وزیر و تلاشهای شرکت عمران ۴۰ میلیارد تومان از بودجه نقدی این شرکت که حاصل تحقق ۲۰۰ درصدی بودجه نقدی امسال می باشد به این پروژه تزریق شده و متوقف نشده است و تلاش میکنیم با اختصاص بودجه تا آخر سال پروژه قطار شهری تکمیل خواهد شد.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از احداث شهرک سبز در این شهر خبر داد و گفت: زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در روبروی پروژه مترو با هدف کنترل هدر رفت انرژی با ایجاد فضای سبز خاص برای این مهم اختصاص یافته است.
هدایت گفت: با هماهنگی های انجام شده توانسته ایم در بخش خدمات رسان برای ۳۵۰۰ واحد انشعاب آب، ۱۳۰۰ واحد انشعاب برق و ۱۵۰۰ واحد انشعاب گاز خریداری و تجهیز نماییم.
وی گفت: ایجاد سرای محله در اولویت کاری امسال ما می باشد که ۱۲ سرای محله‌ی جدید در مکانهای مختلف مسکن مهر مطالعه و تعریف شده که با جذب سرمایه گذار عملیاتی خواهد شد.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: با قیمت‌گذاری در تمام مسکن های مهر این شهر آماده فروش عرصه برای ساکنان مسکن مهر هستیم و همچنین افردای که در شهر جدید پردیس با کمبود آورده مواجه شده اند می توانند با مراجعه به کارگزاری مسکن مهر شهرجدید می توانند اقدام کنند
هدایت گفت: با تصویب پهنه بندی و حریم شهر جدید هشتگرد جانمایی ظرفیت‌های مختلف در بخش فرهنگ و هنر با هدف استقرار صنایع هایتک و خاص برای ایجاد اشتغال پایدار و خدمات زیر بنایی در حال انجام است.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از افتتاح ۸ پروژه آموزشی، مذهبی، انتظامی، ورزشی و درمان با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان خبر داد.
وی با بیان اینکه شرکت عمران در انجام امور محوله خود به خوبی اقدام می کند گفت: در حال حاضر دهها طرح عمرانی، پروژه روبنایی، چند مدرسه و ۲ باب کلانتری ساخته شده است اما متاسفانه به دلیل کمبود نیروی انسانی، معلم و کادر آموزشی دستگاه بهره بردار این پروژه ها را تحویل نمی‌گیرند.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از واگذاری پروژه ریحانه در ورودی شهر که سالها نیمه کاره رها شده به بانک قوامین خبر داد و گفت: با توافقاتی که انجام شده ساخت و تکمیل این پروژه به زودی آغاز خواهد شد.
 
 

کد خبر : 10134

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۹۸

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026