تاریخ ایجاد خبر : جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷  ساعت : ۱۳:۱۵
فرماندار در نمازجمعه این هفته شهرجدید هشتگرد:خدمات عمرانی نظام غیر قابل مقایسه با سال های قبل از انقلاب است

فرماندار در نمازجمعه این هفته شهرجدید هشتگرد:خدمات عمرانی نظام غیر قابل مقایسه با سال های قبل از انقلاب است


در حالی که انقلاب اسلامی به 40 سالگی خود رسیده، جای بررسی میزان تحقق آرمان ها و خدمات ارائه شده آن به قشرهای مختلف مردم بویژه مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته وجود داردبر همین اساس علاوه بر میز های خدمت در مصلی های نماز جمعه با حضور مدیران دستگاههای اجرایی، فرماندار شهرستان ساوجبلاغ هم از خدمات گسترده انقلاب و نظام اسلامی در بخش های مختلف به مردم صحبت می کند .
ابوالقاسم پالیز گیر در جمع نماز گزاران شهر جدید هشتگرد گفت : خدمات عمرانی که طی 40 سال گذشته در بخش های مختلف بویژه مناطق روستایی انجام شده، غیر قابل مقایسه با تاریخ قبل از آن محسوب می شود.
وی افزود: به حقیقت عصر جمهوری اسلامی با دوران رژیم پهلوی قابل مقایسه نیست و اقدامات بزرگ بیشماری در این مدت برای مردم انجام شده است.
پالیزگیریادآورشد: امروز تمام مناطق روستایی تحت پوشش شبکه بهداشت و خدمات درمانی هستند و بهورزانی از خود اهالی روستاها برای خدمت رسانی مشغول بکار شده اند.
وی اظهار کرد: اجرای نظام جامع سلامت به تنهایی توانست تحول جدی در حوزه بهداشت و خدمات درمانی در مراکز دهستان ها و بهداشتی روستایی ایجاد کند.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ  گفت: امروز روستای دارای سکنه فاقد برقی در سطح این شهرستان پیدا نمی شود و بیشتر روستاهای از نعمت راه آسفالته برخوردارند و برای آندسته که فاقد این خدمت هستند هم عملیات اجرایی آغاز شده است.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون تمام روستاها از امکان ارتباطات تلفن ثابت و همراه برخوردارند و از خدمت اینترنت بهره می برند.
پالیز گیر با بیان اینکه در حوزه مدیریت روستایی جهشی در دولت تدبیر و امید رخ داده است، ادامه داد: با وجود آنکه قانون فعال سازی دهیاری ها از گذشته تصویب شده بود اما در عمل از سال 92 و با روی کار آمدن دولت یازدهم شکل عملیاتی به خود گرفت و با دریافت اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده فعال شد.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: طی پنج سال گذشته در دولت تدبیر و امید ما شاهد اجرای پروژه های بزرگی در محیط روستایی بودیم که در حوزه های بهبود عبور و مرور، آسفالت معابر، جدول گذاری، جمع آوری آب های سطحی، خدمات مختلف اجتماعی که هزینه بر بوده، اجرا شده است.
وی  با بیان اینکه دهیاران با جدیت در سطح روستاها فعالیت می کنند، ساوجبلاغ را دارای بیش از ۸۰ دهیاری اعلام کرد که علاوه بر خود دهیار، مسئولان ناظر، افرادی در زمینه جمع آوری زباله ها و رفت و روب روستا بکار گرفته شده اند.
وی با اشاره به برخورداری بیشتر روستاها از نعمت گاز، اظهار کرد: امروز بسیاری از روستاها مشکل خاصی در حوزه آب آشامیدنی ندارند و گسترش خدمات منجر به مهاجرت معکوس روستاییان شده است.
پالیز گیر به اقدامات انجام شده در حوزه علمی اشاره کرد و افزود: تعداد دانشگاه ها و دانشجویان غیرقابل مقایسه با گذشته است و حتی در برخی مناطق روستاییان هم از وجود دانشگاه بهره مند هستند.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: دانشجویان از آخرین فناوری های علمی برخوردار هستند و امکانات آموزشی به راحتی قابل دسترسی است و به جرات می توان گفت که ایران از نظر علمی در خاورمیانه و غرب آسیا رتبه یک را دارد.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ  گفت: اولویت ها تغییر کرده است، زمانی در محیط های روستایی آب آشامیدنی و زمانی مدرسه مطالبه می شد و امروز به جایی رسیده که اینترنت نیاز دارند و هرچه ما کار می کنیم، نیازهای جدیدی ایجاد می شود.
وی افزود: به واسطه توسعه ای که رخ می دهد، نیاز جدید هم ایجاد می شود و باید هم به آنها توجه کرد، توسعه نباید متوقف بشود هرچه جلوتر می رویم نیازهای جدیدی شکل می گیرد.
وی یادآورشد: طی سال گذشته ۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفت و به این طریق توانستیم هم منابع را حفظ کنیم و هم توسعه باغات و مزارع کشاورزی را داشته باشیم.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینکه توسعه گلخانه ها و باغات را به شکل مدرن و علمی در دستور کار داریم، گفت: مراکز جامع خدمات کشاورزی شکل گرفته و به کشاورزان برای افزایش بهره وری و دستیابی به محصول بهتر و استفاده از سیستم های جدید کشاورزی، باغداری، گلخانه ها و استخر پرورش ماهی آموزش می دهند.
وی اظهار کرد: توجه به اشتغال جوانان روستایی و استفاده از ماشین آلات و مکانیزاسیون کردن کشاورزی در گذشته هم بوده و با شدت و تکنولوژی های جدیدتر مورد توجه قرار گرفته است.
وی به خدماتی که در شهر جدید هشتگرد ارائه می شود از تصفیه خانه مجهز این شهر تا تلاش برای راه اندازی مترو را از اقدامات مهم دولت بیان کرد که با شدت در حال پیشرفت و ارائه خدمات به مردم است .
وی گفت مشکلاتی هم وجود دارد که این مشکلات به تدریج حل خواهد شد.
 
 
 

کد خبر : 10712

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۶۷

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026