تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷  ساعت : ۱۳:۴۸
طرح کتابخانه گردی البرز در ساوجبلاغ کلید خورد

طرح کتابخانه گردی البرز در ساوجبلاغ کلید خورد


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز اعلام کرد: طرح کتابخانه گردی البرز در ساوجبلاغ کلید خورد.   
احمدعلی هراتی روز شنبه در حاشیه مراسم کتابخانه گردی افزود: طرح کتابخانه گردی از سال گذشته، همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (17 اسفند) آغاز شده است.
وی اظهار داشت: رشد و بالندگی یک جامعه در گرو ترویج فرهنگ مطالعه است هرچقدر ما بتوانیم فضاهای کتابخوانی را توسعه بدهیم با جامعه ای توام با شکوفائی روبرو خواهیم شد.
هراتی افزود: کتابخانه ها به عنوان یک نهاد و یک مرکز فرهنگی محسوب می شود و کلیه فعالیت‌های فرهنگی که نیاز نوجوانان، جوانان، کودکان و بزرگسالان در روستا است، ماحصل این خدمات در کتابخانه ارائه میشود.
هراتی گفت:حضور بیش از ۴۸۰ نفر از مردم عزیز این منطقه در ساعات اولیه کتابخانه گردانی برای عضویت در کتابخانه نشان می‌دهد مردم به فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی علاقه مند هستند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز ضمن تقدیر از دکتر شهبازی استاندار فرهنگی و فرهنگ دوست استان البرز از کلنگ زنی کتابخانه مرکزی استان البرز در چند روز آینده خبر داد و گفت: استاندار البرز به عنوان رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان از زمان حضورشان در استان بر دائر شدن کتابخانه مرکزی استان تأکید داشتند که خوشبختانه با جلسات مکرری که برگزار شد به زودی کتابخانه عمومی استان در یک زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و به ابعاد ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع به سرانه های فرهنگی کتابخانه این استان اضافه میشود.
هراتی در پایان از زحمات و تلاش شهردار کلانشهر کرج و اعضای شورای اسلامی شهر کرج در اهدای زمین و همچنین تعامل و همراهی در ساخت و استانداری البرز در زمینه تخصیص ردیف اعتبار استانی برای این مهم تشکر کرد.
رئیس امور کتابخانه های شهرستان ساوجبلاغ ساوجبلاغ نماینده استان البرز در اجرای طرح کتابخانه گردی است و در این طرح ملی کتابخانه ها حامل کتابهای علمی، تاریخی، فرهنگی، دینی، مذهبی، کودکان و نوجوانان است.
اعظم کرمی هدف از برگزاری این طرح را تبیین جایگاه کتابخانه‌ها به عنوان نهادی فرهنگی، زنده، پویا و تاثیرگذار بیان کرد و گفت: این طرح بسترهای لازم برای یادگیری مادام العمر برای عموم مردم فراهم می نماید و با هدف ترغیب و تشویق مردم به کتابخوانی اجرائی شده است.
رئیس امور کتابخانه‌های ساوجبلاغ افزود: این طرح منحصر به کتابخانه‌های تازه تاسیس در استان البرز است که کتابخانه های تازه تاسیس آدینه در ملک آباد چهار باغ و شهدای کردان در چندار برای اجرای این طرح انتخاب شدند.
کرمی گفت: کتابخانه گردی حاوی سه پیام مهم کتاب را دوست داشته باشیم، فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم و کتابخانه نماد فرهنگی شهر ماست، می باشد.
وی گفت: این آئین یک روزه می باشد و عضویت در این کتابخانه ها امروز به صورت رایگان است.
کرمی افزود: شهرستان ساوجبلاغ دارای 8 باب کتابخانه نهادی و 1 کتابخانه سیار و 145 هزار نسخه کتاب و 8 هزار و 500 عضو فعال وجود دارد که در سال جاری یکصد و 19 هزار نسخه کتاب به امانت داده شده است.
فرماندار ساوجبلاغ نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در شرایط کنونی که جامعه ما با هجمه های گسترده دشمنان به ویژه در بعد فرهنگی مواجه است و با توجه به وجود آثار ارزشمندی از دانشمندان فرهیخته کشور نیاز است به امر فرهنگ سازی در حوزه کتابخوانی توجه جدی داشته باشیم.
ابوالقاسم پالیزگیر افزود: کتاب و کتابخوانی در پیشرفت و تعالی انسان و به تبع آن در توسعه همه جانبه جوامع اهمیت بسزایی دارد.
وی با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه پایدار گفت: با تربیت نسل امروز و ایجاد عادت به مطالعه می توان شاهد پیشرفت و دستیابی به توسعه پایدار بود.
 
 

کد خبر : 11568

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۴۷

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :