تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷  ساعت : ۱۳:۵۲
افتتاحیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری هشتگرد

افتتاحیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری هشتگرد


نخستین جشنواره فرهنگی، هنری شهرستان ساوجبلاغ در بخش های ادبیات، خوشنویسی، موسیقی ، فیلم و تئاتر با حضور علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور و استاندار البرز و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در مجموعه 9 دی شهر هشتگرد برگزار شد.
فرماندار ساوجبلاغ طی سخنانی به بیان ظرفیت های شهرستان پرداخت .
♦️پالیز گیر ضمن خیر مقدم به حاضرین ، استاندار البرز ، از دکتر صالحی به عنوان یکی از اساتید برجسته کشور بیان کرد و گفت ، افتخار می کنیم شما یکی از ثلاله های پاک از خاندان بزرگ برغانی ها در ساوجبلاغ هستید و ما به وجود شما افتخار می کنیم.
استاندار البرز نیز با اشاره به جشنواره فرهنگ و هنر شهر هشتگرد گفت: برای نخستین‌بار یک حرکت ارزشمند در ارتباط با پیشینه فرهنگی این شهرستان صورت گرفت که حضور جمعیت جوان، دانشجویان، دانشگاهیان و مردم خوب شهرستان ساوجبلاغ و دکتر صالحی که از فرزندان همین منطقه هستند باعث شد که بر غنای این جشنواره فزونی بخشیده شود.
عزیزاله شهبازی افزود: در این جشنواره هم رونمایی کتاب صورت گرفت و هم برای اولین بار یکی از خیابان های شهر هشتگرد شهید ثالث نامگذاری شد.
 وی گفت: با توجه به فرمایشات دکتر صالحی مبنی بر پرداختن به مفاخر فرهنگی استان و شهرستان حقیقتاً مسئولیت دستگاه فرهنگی از جمله بنده به عنوان نماینده دولت، سنگین‌تر می‌شود، اما تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار خواهیم برد.
شهردار شهر هشتگرد هدف از برگزاری جشنواره را استعداد یابی، ترغیب جوانان به هنر و ایجاد فضای مفرح برای شهروندان در ایام نوروز عنوان کرد که به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان البرز امروز کلید خورد و تا پایان فروردین 98 ادامه خواهد داشت.
امیر بهمنی گفت: عرصه موسیقی و هنر عرصه ای است که تمام جهانیان به آن واقف هستند و ما هم تلاش می‌کنیم در این زمینه اهتمام داشته باشیم.
در ادامه این مراسم از کتاب های «بیداری دشت کهن» و «علمای مجاهد استان البرز به قلم دکتر حسین عسگری پژوهشگر ساوجبلاغی که تالیفات فراوانی در خصوص معرفی شهرستان‌های ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد داشته  رونمایی شد.
حسین عسکری نویسنده کتاب « بیداری دشت کهن»  اظهارداشت: کتاب بیداری دشت کهن به مدت 3 سال به طول انجامیده و با حمایت حوزه هنری استان البرز به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی تدوین و به چاپ رسیده است.
وی ادامه داد: این کتاب در شمارگان 1250 نسخه و 424 صفحه از سوی انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری چاپ و منتشر شد.
مراسم رونمایی از نام خیابان شهید ثالث  وکتاب بیداری دشت کهن نوشته دکترحسین عسکری با حضور دکتر شهبازی استاندار البرز و دکتر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی کشور ، فرماندار ساوجبلاغ و نماینده مجلس در پایان برگزار شد. 
 
 

کد خبر : 11570

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۶۸

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :