تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸  ساعت : ۰۷:۳۹
با طرح هیات وزیران در زمینه تصویب اصلاح آیین‌نامه استخدامی ،دهیاران استخدام می شوند

با طرح هیات وزیران در زمینه تصویب اصلاح آیین‌نامه استخدامی ،دهیاران استخدام می شوند


فرماندار ساوجبلاغ با طرح هیات وزیران در زمینه تصویب اصلاح آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور و اصلاح آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار؛ این مصوبات را زمینه ساز ارتقاء جایگاه دهیاریها و همچنین افزایش امنیت شغلی آنان ذکر نمود.

ابوالقاسم پالیز گیر گفت :اهم تغییرات آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شورا‌های اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار که به تازگی از سوی هیات دولت تصویب شده را کاهش سقف جمعیتی برای تعیین دهیار تمام‌وقت، از ۱۵۰۰ نفر جمعیت به هزار نفر عنوان نمود.
وی افزود: بر این اساس دهیاران پاره‌وقت به دهیار تمام‌وقت تبدیل و اهالی این روستا ها  از خدمات دهیاری تمام‌وقت بهره‌مند خواهند شد.
وی، افزودن شاخص مرکزیت دهستان یا بخش و دارابودن ظرفیت گردشگری به شاخص‌های درآمد، جمعیت و وسعت درجه‌بندی دهیاری‌ها را دیگر تغییر آیین نامه مزبور ذکر نمود.
پالیز گیر گفت : به موجب مصوبه اخیر هیات دولت در زمینه اصلاح آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور و اصلاح آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار؛ لحاظ سابقه فعالیت در دهیاری به عنوان یکی از شرایط احراز سمت دهیار درنظر گرفته شده و با تعیین مهلت ۱۰ روزه جهت بررسی شرایط فرد منتخب شورای اسلامی روستا و تسریع در صدور احکام دهیاران، از سوی بخشداران شاهد تسریع در فرایند صدور حکم دهیاران خواهیم بود.


 
 

کد خبر : 15521

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۴۷

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026