تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹  ساعت : ۱۴:۲۸
بررسی مشکلات شهرجدیدهشتگرد درجلسه امروز صبح فرمانداری ساوجبلاغ

بررسی مشکلات شهرجدیدهشتگرد درجلسه امروز صبح فرمانداری ساوجبلاغ


صبح امروز در نشستی که با حضور سر پرست فرمانداری ساوجبلاغ ، اعضای شورای تامین ، مدیر عامل شرکت عمران و اعضای شورای شهر جدید شهر جدید هشتگرد  بر گزار شد بر ارائه خدمات بیشتر و تسریع در اجرای زیر ساخت های این شهر تاکید شد .

🔶️مهندس حمید رضا ورزشی گفت :  الویت ما ایجاد ارامش و تامین زیر ساخت ها برای ساکنین شهر است و هر اداره ای باید وظیفه خود را به درستی در این شهر انجام دهد .

🔶️وی افزود : تا هفته دولت بیش از ۳ هزار مسکن مهر در این شهر تحویل متقاضیان می شود این خانه ها باید از نظر زیر ساختی تکمیل تا بعد از سکونت هیچ دغدغه ای را مردم  نداشته باشند .

🔶️ورزشی به مسائل امنیتی و ارتقا کلانتری ها اشاره کرد و گفت : پایش تصویری کل شهر در دستور کار قرار دارد و به زودی با نصب دوربین های مجهزی کار پایش تصویری شهر انجام خواهد شد .

🔶️وی به شورای شهر جدید هشتگرد تاکید کرد تا در اسرع وقت نسبت به تعین شهردار این شهر اقدام کنند .

🔶️ورزشی خواستار عدم صدور مجوز بنگاه املاک  و تعطیلی بنگاهای بدون مجوز و بجای انها ایجاد واحدهای صنفی مورد نیاز مردم  در شهر جدید هشتگرد شد .

🔶️سر پرست فرمانداری ساوجبلاغ از پیگیری بخشی از مطالبات مهم این شهر خبر داد و گفت : ارامستان ، بیمارستان ، ابیاری درختان فضای سبز و واکاری ۲۰ هزار اصله نهال در آذر ماه سال جاری در دستور جدی شرکت عمران و شهرداری هست و فرماندادی  تا حصول نتیجه پیگیر  است .

🔶️رییس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ  به وسعت ۴ هزار و ۵۰۰ هکتاری شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت : در گذشته برای این شهر به درستی فکر نشده که باید چگونه با این امکانات خدمات لازم به مردم داده شود .

🔶️احمد نوروزی مدیریت نا کار آمدی گذشته  را وجود مشکلات امروزی در شهر جدید هشتگرد بیان کرد و گفت : در گذشته تصمیمی اتخاذ شده و امروز باید مردم به لحاظ کمبود زیر ساخت و پراگندگی بی حد و حصر شهر با مشکل  مواجه شوند که حقشان نیست .

🔶️ وی افزود : باید مشکلات این شهر با عزم ملی ، استانی و شهرستانی حل شود تا مردم در امنیت و ارامش کامل زندگی کنند .

🔶️مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد به ارائه گزارشی از اقدامات این مدیریت در شهر جدید هشتگرد پرداخت و گفت : کار ما بر اساس میزان بودجه های مالی است که هر ساله در اختیار این شرکت قرار میگیرد و بخشی از آن برای امورات  عمرانی به کار گرفته می شود که با وضعیت فعلی اقتصادی کار عمرانی را با مشکل مواجه کرده است .

🔶️حق لطفی افزود : وقتی از اعتبارات تخصیص داده شده به مترو از اعتبارات شرکت گفته می شود که باید در شهر هزینه می شد باید بیان کنم از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی که در مترو استفاده شده ۴۵۰ میلیارد  توسط دولت ، ۲۵۰ میلیارد توسط شرکت مادر تخصصی و ۳۰۰ میلیارد هم توسط شرکت عمران اختصاص داده شده که منفعت راه اندازی این خط تنها به این شهر نمی رسد و تمام مردم شهرستان از آن منعفت و موجب توسعه شهرستان می شود .

🔶️وی گفت : ۳۳ هزار واحد مسکن مهر در حد ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی مراحل نازک کاری خود را طی می کنند و ۱۰ مدرسه مشارکتی در دست احداث داریم و چند مدرسه هم آماده تحویل می باشد که متاسفانه آموزش و پرورش اقبالی از خودشان نشان نمی دهند .

🔶️فرمانده انتظامی ساوجبلاغ هم طی گزارشی از ماموریت های این نیرو برای افزایش ضریب امنیت در این شهر خبر داد و گفت : اجازه نخواهیم داد این شهر به لحاظ پراکندگی محلی امن برای افراد خلاف کار باشد .

🔶️سرهنگ سلیمانی تاکید کرد هر اداره ای به خصوص شهرداری به وظایف خودشان در قبل این شهر اگر به درستی انجام می وادند  قطعا" رضایت مردم را چندین برابر  می شد  .

🔶️وی از شرکت عمران خواست تا تعامل بیشتری برای استقرار نگهبان محلی در مجتمع ها ی مسکن مهر داشته باشند تا زیر نظر کلانتری ها فعالیت کنند .

🔶️دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ هم گفت مردم شهر جدید هشتگرد شایسته خدمت هستند و باید نهایت همت و تلاشمان به ارائه کار و خدمت بهتر به انان باشد .

🔶️دهقانی نیا افزود : جلسات را باید کارشناسی تر کنیم به صرف بیان عملکرد و اقدامات نباشد ، چندین سال از تاسیس شهر می گذرد مردم از خدمات درمانی و... بر خوردار نیستند در حالی که این نشست ها در گذشته بوده و خروجی مناسبی نداشتیم ، با ید  رنگ کار را بسمت و سوی ارائه خدمات و رضایت مردم ببریم


 
 

کد خبر : 20170

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : ۲۳۱

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026