تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۰۶

نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ


فرماندار ساوجبلاغ درنشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت :همانطور که در قانون پیش‌بینی شده در ارتباط با بحث فرهنگ عمومی تکلیف کرده و برای دستگاه‌های مختلف باید از این ظرفیت بزرگ  بدرستی استفاده نمایند .
  ابوالقاسم پالیز گیر بر استفاده ازنظرات  کارشناسان و صاحبنظران خاص استان در حوزه و دانشگاه در شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد .
 وی افزود: مصوبات شورای فرهنگ عمومی پس از تایید بایستی توسط فرماندار و استاندار ابلاغ شود تا دستگاههای اجرایی مجموعه دستگاه حاکمیتی نسبت به اجرای ان طبق قانون اهتمام داشته باشند .
 وی گفت این مصوبات در گذشته ازسوی اداره ارشاد به ادارات ابلاغ میشد که کارایی اجرایی و عملیاتی خود را نداشت .
 پالیز گیر گفت: برای تشکیل شورای فرهنگ عمومی در سطح بخش و یا شهر چیزی در قانون پیش‌بینی نشده این شورا شهرستانی است و بسیار مهم امیدوارم  ائمه جمعه و نماینده مجلس شهرستان هم حضور فعال در این نشست داشته باشند .
پالیز گیر گفت : مصوبه شورای فرهنگ عمومی حکم قانون را دارد و لازم الاجرا است.
 وی افزود : اجلاسیه نماز را در پیش داریم وباید از این ظرفیت نهایت استفاده رو ببریم.
پالیز گیر گفت : شهرستان ساوجبلاغ در این چندسال واقعا نشان داده ظرفیت های مهمی در بخش های مختلف دارد، از جمله بر گزاری  اجلاسیه و یاد واره ها ی شهدا بزرگترین  ظرفیت‌ فرهنگی ما است که در سطح شهرستان انجام شده است .
وی با اشاره به استقبال  بی نظیر مردم در حوزه فرهنگی یاد واره گفت واقعا این برنامه ها از  اثرگذاری بزرگی را هم تاکنون از خود به جای گذاشته است .
وی گفت : ما باید اززبان ورزش ، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، بقاع متبرکه، کتابخانه ها ، مساجد و بسیج که بزرگترین ظرفیت ما در بخش فرهنگی به شمار می اید  به خوبی بهره ببریم و در عین حال سایر ظرفیت ها را حذف نکنیم .

  پالیز گیر با اشاره به ذائقه‌های مختلفی که  در جامعه وجود دارد افزود :ما دنبال حذف این ذائقه ها نباشم این ما هستیم که باید از این فرصت ها به درستی برای اشاعه فرهنگ درست استفاده نمائیم.
     وی افزود : در حوزه موسیقی نباید دغدعه و نگرانی ایجاد کنیم باید از این  قسمت هم بهره برداری فرهنگی کنیم  اگر مشکلی در این سطح باشد حتما"  مرتفع و اجازه ندهیم این کار به حاشیه و موجب تخریب افکار جوانان علاقمند به این حوزه شود .

وی کفت :ماآمار و چالش های شهرستان را به خوبی ارزیابی  و در این سال ها توانستیم با بر نامه ریزی صحیح به راهکار های خوبی دست پیدا کنیم اگر چه کم است ولی بسیار سودمند تر از سال های گذشته بوده است .
فرماندار ساوجبلاغ بزرگترین چالش شهرستان را مواد مخدر اعلام کرد که منشا همه فساد ها برشمرد و گفت اگر آمار طلاق افزایش می یابد یا در بخش سرقت به مشکل بر می خوریم همه این مشکلات به اعتیاد بر می گردد که کانون خانواده را نابود می کند .
 فرماندار ساوجبلاغ از کسب رتبه اول فرمانداری در بین فرمانداری های استان البرز خبر داد .
وی گفت بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری البرز برابر ۴ مقوله ، ایجاد شادابی و نشاط اجتماعی ، با بر گزاری مسابقات ورزشی ، گردهمایی خانوادگی با رویکرد بومی و محلی  فرمانداری ساوجبلاغ بیشترین امتیاز را از آن خود کرد .
وی افزود کیفیت مراسم ، حجم و اقشار مستقبلین ، نوع فعالیت و میزان مشارکت مسئولین در شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفته که نتیجه سنجش ساوجبلاغ را در رتبه اول ، فردیس ، نظرآباد ، اشتهارد ، طالقان و کرج به رتبه های بعدی دست یافتند .
پالیز گیر گفت ،ما در زمینه گردشگری ، کار گروههای مصوب رسمی و فعالیت های حوزه بانوان هم دارای اقدامات چشمگیری بودیم که نتیجه این فعالیت هم از سوی معاونت سیاسی در دست بررسی و رتبه بندی است
وی گفت پس در زمینه فرهنگی و .... کار شده که توانستیم به این رتبه دست پیدا کنیم ولی باز هم تاکید می کنم کافی نیست و باید بیشتر از این کار کنیم و امید وارم با تعامل خوبی که در شهرستان است به کمک این شورا بتوانیم ساوجبلاغ را به عنوان یک شهرستان خوب در همه حوزه های فرهنگی به پیش ببریم تا ذائقه همه جامعه را در این حوزه با تدبیر و با نظارت و به درستی تامین کنیم


فایل دانلود:

کد خبر : 10132

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :