تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۱۰:۳۱

آغاز به کار آزمایشی تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی هشتگرد


با حضور فرماندار ساوجبلاغ ، رییس دادگستری ، رییس اداره محیط زیست ، اعضای هیات مدیره شهرک صنعتی غیر دولتی هشتگرد و جمعی از صاحبان صنعت کار آزمابشی تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی هشتگرد آغاز به کار کرد .

🔶️فرماندار ساوجبلاغ گفت :احداث تصفیه خانه شهرک صنعتی هشتگرد به عنوان یکی ازمهم ترین معضلات محیط زیستی شهرستان ساوجبلاغ ومطالبه جدی شهروندان هشتگرد ونظرآباد کار ساخت آن در گدشته آغاز شده بود که با پیگیری های جدی ،  دهه فجر سال جاری شاهد شروع به کار رسمی این طرح مهم در شهرستان خواهیم بود .

🔶️ ابوالقاسم پالیز گیر گفت:  ساختمان اداری این تصفیه خانه  قسمت پایپینگ (لوله گذاری)حوضچه های تصفیه به صورت کامل تکمیل شده و فاز اول آن به میزان ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ مترمکعب پساب صنعتی وانسانی در روز توسط این تصفیه خانه تصفیه می گردد.

🔶️ابوالقاسم پالیز گیر گفت: این تصفیه خانه درزمینی به مساحت ۶۸۰۰ مترمربع با پیش بینی طرح توسعه اجرا شده و کار آزمایشی آین مجموعه از امروز شروع شده و در فجر  ۹۸ فاز۱ آن به بهرداری خواهدرسید ودراین مرحله ۷۰۰ مترمکعب ازفاضلاب شهرک تصفیه و مورد استفاده در بخش اراضی کشاورزی جنوب شهرستان ساوجبلاغ قرارخواهدگرفت.

🔶️رییس اداره محیط زیست ساوجبلاغ هم از نظارت جدی این اداره به روند ساخت و ادامه فعالیت این تصفیه خانه گفت :همه موارد بصورت جدی دیده شده وباید استاندارد های لازم را رعایت نماید

🔶️محمودی گفت:پیشنهادشده است باتوجه به مطالبه جدی کشاورزان و شهروندان شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ در خصوص استانداردسازی خروجی فاضلاب شهرک به اراضی کشاورزی، دراسرع وقت جلسه مشترکی باحضور فرمانداران ودادستان های هردوشهرستان،مدیران کل محیط زیست وصنعت ومعدن وآبفا در بهره برداری ازاین تصفیه خانه برنامه ریزی گردد .


فایل دانلود:

کد خبر : 17274

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۲

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026