تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۰۸:۵۶

جلسه تنطیم بازار در فرمانداری ساوجبلاغ


جلسه تنظیم بازار شهرستان ساوجبلاغ به ریاست پالیز گیر  فرماندار و با حضور اعضای آن در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساوجبلاغ ابوالقاسم پالیز گیر گفت : تأمین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، قیمت گذاری کالاها و نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستاد تنظیم بازار است که این اقدامات در راستای بهبود کسب و کار و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و کسب رضایت آنان انجام می گیرد.
وی افزود :  بازار نقش مهم و کلیدی در رابطه با تأمین نیاز مردم دارد و در این راه مسئولین اتاق اصناف  و اداره صنعت و معدن و دستگاه های ذیربط وظیفه سنگینی را بر عهده دارند.
وی  تاکید کرد: باید نظارت دقیقی بر بازار صورت گیرد و وظیفه این کارگروه، نظارت براقلام مورد نیازی است که ملاک قیمت گذاری آن کشوری و منطقه ای است.
فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به تصمیمات گرفته شده در جلسه ستاد تنظیم بازار قرار شد  ۱۲۰ تن سیب و ۱۸۰ تن پرتقال برایر تامین میوه شب عید ذخیره سازی شود تا مردم هیچ دغدغه و نگرانی نداشته باشند و قیمت میوه سیب و پرتقال نیز با مبنای حمایتی از قشر متوسط و ضعیف جامعه صورت گرفته است و نظارت همه جانبه ای در توزیع و فروش میوه شب عید در ساوجبلاغ انجام می شود.
مقام عالی دولت با تأکید بر برگزاری نمایشگاه بهاره در این شهرستان با بیان این موضوع که فلسفه برگزاری نمایشگاه عرصه مستقیم کالا در اختیار گذاشتن کالای مرغوب و به قیمت مناسب به جهت کمک به معیشت مردم و خرید آسان  است خطاب به مسئولین تصریح کرد: در برگزاری نمایشگاه بر کیفت اجناس و اقلام تهیه شده اهتمام ویژه داشته باشید و محصولات ارائه شده در شأن خریداران باشد و رضایتمندی شهروندان در الویت برنامه ها قرار گیرد
وی بر لزوم بازدید میدانی از بازار تاکید کرد و گفت: از این پس در هر ماه حداقل یکبار باید از بازار با همه ی دستگاههای ذی ربط و همچنین نیروی انتظامی بازدید بعمل آید تا مشکلات قابل مشاهده مرتفع گردد.
پالیز گیر  به نظارت جدی بر واحدهای صنفی در راستای کنترل و تنظیم بازار برای جلوگیری از تخلفات احتمالی اشاره و خاطرنشان کرد: تنظیم بازار به عرضه و تقاضا بستگی دارد و بعضی مواقع عرضه و تقاضا با کمبودهایی مواجه می شود که با رویکردی که در بازار مشاهده می کنیم باید تلاش کنیم تا نظارت از دستمان خارج نشود و کلیه دستگاه ها به دنبال این باشند که دچار کمبود اقلام مورد نیاز مردم نشویم.
وی همچنین نسبت به ساماندهی نانوایی ها و تامین کمبود ها در نقاط پر جمعیت ، نظارت بر قصابی ها و مرغ فروشی ها تاکید کرد.
رییس اداره صمت ساوجبلاغ از توزیع ۲۳۵۷ حلقه لاستیک انواع خودرو در ساوجبلاغ خبر داد .
مهدی زارعکار گفت در شهر هشتگرد مقابل بیمارستان تامین اجتماعی ، ودر شهر گلسار نمایندگی های توزیع لاستیگ دولتی فعال هستند.
وی افزود : ۸۰ تن شکر ۳۵ تن برنج و ۳۰ تن روغن خوراکی به زودی برای تنظیم بازار در شهرستان توزیع می شود .
در این جلسه هر یک از اعضاء ستاد تنظیم بازار شهرستان از اقدامات صورت گرفته گزارشی را به ریاست جلسه و اعضاء ارائه دادند و تصمیمات جدیدی نیز اتخاذ شد.

فایل دانلود:

کد خبر : 17347

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026