تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۱۳:۳۷

نشست خبری ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ با اصحاب رسانه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.


 نشست خبری ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ با اصحاب رسانه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.
پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ در این نشست ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر و برنامه های این دهه گفت: در این شهرستان ۶۸۱ میلیارد پروژه عمرانی افتتاح خواهد شد که تقریبا ۵۰ درصد آن مربوط به پروژه مسکن مهر می باشد.
وی ادامه داد: ۱۶۰پروژه با اعتبار ۲۵۹ میلیارد در سطح شهرستان افتتاح خواهد شد.
این مسوول افزود: ۱۶۸ میلیارد اعتبار بخش خصوصی ما بوده است.
وی خبر داد: پنح شنبه همین هفته نیز با حضور وزیر ورزش سالن ورزشی کوشک زر با اعتبار ۲ میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح خواهد شد و همینطور زمین چمن مصنوعی عرب آباد نیز در این دهه افتتاح خواهد شد.
وی افتتاح گازرسانی به ۴ روستای این‌شهر را نیز از دیگر پروژه های قابل افتتاح در این دهه برشمرد و اظهار کرد: روستاهای اسپیداران، اسکل دره چندار و روستای اقدسیه بخش چهارباغ روستاهایی هستند که گازرسانی آنها تکمیل و آماده افتتاح در این دهه هستند.
فرماندار ساوجبلاغ افتتاح فازهای تکمیلی چندکارخانه از جمله شرکت صنعتی شیوا و شرکت زرکام را از جمله پروژه های قابل بهره برداری دراین دهه برشمرد. پالیزگیر بیان کرد: فاز اول تصفیه خانه فاضلاب ناحیه صنعتی هشتگرد در این دهه افتتاح می شود که با افتتاح این تصفیه خانه تحول بزرگی در بخش کاهش آلودگی محیط زیست و بازچرخانی آب به شهرک صنعتی اتفاق خواهد افتاد.
وی در بخش افتتاح پروژه های فرهنگی اظهار کرد: یک مدرسه ۱۲ کلاس ِنیز در شهر جدید هشتگرد با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد افتتاح خواهد شد.
فرماندار ساوجبلاغ در بخش دیگری از این نشست اظهار کرد: شهرداری ها و دهیاری ها مکلف به همکاری برای برگزاری انتخابات هستند.
رییس شورای تامین شهرستان بیان کرد: در این خصوص ما بار فرمانداری را بر دوش دیگر دستگاهها نمی‌گذاریم و تلاش می کنیم به بهترین نحو به فعالیت هایمان بپردازیم.
وی ادامه داد: در شهرستان ساوجبلاغ ۱۴۳ شعبه و جود دارد  که ۱۲۵شعبه ثابت و ۱۸ شعبه نیز  سیار است.
این مسوول ضمن اعلام دیگر شعبات گفت: ۲ و نیم درصد رشد شعبات در این دوره داشته ایم.
پالیزگیر افزود: در پروسه زمانی بین ۱۲ تا ۲۲ بهمن از شورای نگهبان مراتب تایید و رد صلاحیت ها تعیین و از ۵۳ داوطلب ۲ نفر انصرافی داشته و ۲۱ نفر تایید صلاحیت و مابقی رد و عدم تایید صلاحیت شده اند.
فرماندار ساوجبلاغ گفت: ۲۲ بهمن ماه نفرات تایید شده اعلام و ۲۳ بهمن ها آگهی افراد تایید شده را اعلام می کنیم.
وی ادامه داد: کاندیداها از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه به مدت ۷ روز می توانند تبلیغات خود را در سطح شهرستان داشته باشند و ۲۴ ساعت قبل از زمان شروع قانونی انتخابات دارای منع تبلیغات بوده و باید پروسه سکوت تبلیغاتی صورت پذیرد.
این مسوول اظهار کرد: ما در شهرستانمان ۱۴۳ نفر نماینده فرماندار برای برگزاری انتخابات داریم.
وی اعلام کرد: ۱۴۳ نفر بازرس و نزدیک ۶۰۰ نفر کاربر و ۴۳۰ نفر محافظ شعبه در این دوره از انتخابات داریم.
وی ادامه داد: برای امنیت عمومی شهرستان بیش از ۴۰۰ نفر فعالیت خواهند کرد و حدود همین تعداد نیز نیروی پشتیبان خواهند بود و مجموعا حدود ۲ هزارو ۵۰۰ نفر در ساوجبلاغ در بحث انتخابات دخیل هستند.
پالیز گیر تصریح کرد:کمیته امحا تبلیغاتی غیر مجاز که فعالیت شان از ۲۴ بهمن آغاز می شود به تخلفات  متخلفین انتخاباتی رسیدگی خواهند کرد.
وی تاکید کرد: فعالیت و اخبار کاندیداها مورد رصد قرار می گیرد که در صورت تخلف و تبلیغات زودرس مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.
فرماندار ساوجبلاغ گفت: بی شک حضور گسترده مردم در انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تدامه داد: هزار و ۶۰۷ نفر رای اولی امسال در شهرستان ساوجبلاغ واجد شرایط رای دادن هستتد.
وی با اشاره به دوره گذشته انتخابات اظهار کرد: ۹۵.۷ درصد مشارکت در سطح ساوجبلاغ داشته ایم که این سطح از مشارکت در کشور قابل توجه بوده است.
پالیزگیر با اشاره به پروژه قطار کرج _هشتگرد تصریح کرد: سکوی ایستگاه پل کردان نیز در حال آماده سازی است و تا حدود سه ماه دیگر تکمیل خواهد شد.
 

فایل دانلود:

کد خبر : 17684

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۶۲

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026