تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۰۸:۴۴

بازدید رئیس کل دادگستری استان البرز از شهرک دارویی برکت و شهر صنعتی هشتگرد


رئیس کل دادگستری استان البرز با حضور در شهرک دارویی برکت و شهر صنعتی هشتگرد از چند واحد صنعتی این مجموعه ها بازدید کرد .

فاضل هریکندی  هدف از این بازدید را رفع موانع تولید برای تحقق شعار سال ( جهش تولید) بیان کرد و گفت : علاوه بر بازدید از  نزدیک در جریان تولید این صنایع و مشکلات و موانع آن قرار گرفتیم .

وی افزود این شهرک اولین منطقه ویژه اقتصادى دارویى کشور در استان البرز است و ما کمک می کنیم مشکلات این مجموعه مرتفع و شاهد توسعه روز افزون آن باشیم 

فاضلی هریکندی افزود : از اقداماتی که در دادگستری انجام شده از جمله طرح تحول قوه قضاییه از برنامه های محوری حمایت به واحدهای تولیدی و صنعتی است .

فاضلی افزود : جهش تولید به صرف شعار نیست  نامگداری سال یک هدف و سیاست و محور است  ، ما اولین شورای قضایی را در کشور تشکیل داریم و اولین محور ما بررسی و رسیدگی به مشکلات صنعتی بوده است .

وی افزود اقدامات خوبی هم انجام شده با وجود ۱۱ شهرک صنعتی و ۳۵۰۰ واحد صنعتی و تشکیل شناسنامه برای تمام این واحد ها فقط برای حمایت قضایی از این واحد هاست و ما در سومین روز قوه قضاییه در چند واحد صنعتی حسب علاقه به فعالیت این مجموعه ها در ۱۵ در صد سهم دارویی کشور موضوع مهمی است که در حال انجام است 

رئیس هئیت مدیره  شهرک صنعتی دارویی برکت گفت ، این شهرک  به عنوان اولین شهرک تخصصی صنعتی و دارویی کشور با هدف ایجاد زیرساخت جهت استقرار صنایع دارویی  در مساحتی بیش از 200 هکتار در شمال آزادراه و با هزینه ای بالغ بر 3000 میلیارد ریال احداث گردیده است.

 جلیل بشارتی افزود:شهرک صنعتی دارویی برکت بر مبنای مطالعات بازار دارویی کشور اعم از صادرات و واردات دارو با توجه به تقویت آهنگ رشد صنایع داروسازی و هدایت صنایع فناورانه و پیشرو با مطالعات جهانی به منظور استقرار زیرساخت های متناسب با حوزه تولید دارو و صنایع وابسته در منطقه کردان از شهرستان ساوجبلاغ استان البرز بر اساس آخرین استانداردهای مورد نیاز عملیات تولید خوب و بر پایه بررسی های صورت یافته با نمونه های مشابه و موجود در کشورهای دیگر ایجاد گردیده است.

بشارتی  گفت:از اثرات اجتماعی این پروژه عظیم و ملی می توان به انتقال دانش فنی و توسعه علمی، توسعه صادرات دارویی کشور و صرفه جویی ارزی، ایجـاد بیش از هفت هزار فرصـت شغلی مستقیم، امکان اتصال زنجیره ی دانشگاه، صنعت و تجارت، کاهش قابل توجه هزینه تمام شده دارو برای بیماران و تبدیل ایـران به عنـوان یکی از قطب های اصلی دارویی در منطقه اشاره نمود.

وی ابیان اینکه تا کنون بیش از ۳۰ شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی معتبر و برجسته داخلی و خارجی در صنعت سلامت در شهرک صنعتی دارویی برکت سرمایه گذاری نموده اند افزود: در این بین برندهای معتبری از کشورهای دانمارک، فرانسه، آلمان و انگلستان ، اتریش دارای جایگاه ویژه ای می باشند.


فایل دانلود:

کد خبر : 19673

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۴۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026