تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ساعت : ۱۴:۲۱

نشست ستاد ساماندهی پیشگیری و مقابله با ساخت و سازغیر مجاز


نشست ستاد ساماندهی پیشگیری و مقابله با ساخت و سازغیر مجاز به ریاست مهندس حمید رضا ورزشی  سرپرست فرمانداری ساوجبلاغ  و با حضور رئیس دادگستری ، دادستان عمومی و انقلاب ، شهرداران ، بخشداران و دستگاه های اجرائی عضواین نشست در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

سر پرست فرمانداری ساوجبلاغ گفت: به شوراهای اسلامی هشدار میدهم معاونت در ساخت و ساز غیر مجاز  به عنوان معاونت در جرم است و این موضوع دردستور کار شورای تامین شهرستان قرار گرفته و با افراد متخلف بر خورد و اجازه حضور در انتخابات های بعدی را از آنان سلب خواهیم کرد .

مهندس حمید رضا ورزشی افزود ، ساخت و ساز در روستاها بیداد می کند و خیلی از شوراهای اسلامی و دهیاران چشمان خودشان را بسته اند و به گونه ای در این کار مشارکت دارند .

 وی افزود : پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در سطح شهرستان حائز اهمیت و یکی از جلسات کلیدی است که باید کلیه دستگاه های اجرائی اقدامات پیشگیرانه در این خصوص را انجام دهند.

وی در ادامه افزود: در آمد و جاذبه اراضی در حاشیه کلان شهر های کرج و تهران موجب شده به این منطقه اسیب جدی وترد شود به گونه ای که اغلب کار شناسان این ناهنجاری را به بنگاه های معاملات ملکی ربط می دهند .

سر پرست فرمانداری ساوجبلاغ افزود : وجود بنگاه های معاملات ملکی در روستاها که تعداد آن هر روز فراتر می رود یک خطر است و باید این مغازه های لاکچری مدیریت شوند .

وی افزود هیچ اداره خدمات رسان حق پاسخ به استعلام واحدهای غیر مجاز را ندارد و از این تاریخ هیچ خدماتی به آنان داده نشود .

وی تاکید کرد: اولویت باید پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز باشد  و تا حد امکان از ارسال پرونده به ماده صد و یا تخریب جلوگیری شود.

سر پرست فرمانداری ساوجبلاغ افزود : اهالی بومی این شهرستان در روزهای تعطیل با مشکل افت ولتاژ برق و قطعی آب مواجه اند و این موضوع باید رسیدگی شود و تمام انشعابات به طور جد که توسط ویلا دار ها ی غیر مجاز گرفته شده قطع گردد

رییس دادگستری ساوجبلاغ از وضعیت فعلی ساخت و ساز های غیر مجاز ابراز نگرانی کرد و گفت : ما مطلع هستیم کدام شورا مشارکت جدی در ساخت و ساز دارد و قطعا" بر علیه آنها اعلام جرم خواهیم کرد .

احمد نوروزی افزود : مشاورین املاک غیر مجاز با رشد روز افزون امنیت را به مخاطره می اندازند و ما باید تکلیف این مشاورین را سازندگان بناهای غیر مجاز و فروشندگان اراضی کشاورزی و تفکیک کنندگان هستند روشن کنیم .

وی گفت در تابلوهای بزرگ در کرج قیمت ملک را در روستاهای این شهرستان اعلام می کنند ملک های کشاورزی و بعد می نویسند به این مبلغ صاحب ویلا شوید اینها جرم است و ما به اینگونه اقدامات پاسخ خواهیم داد .

رییس دادگستری افزود قانون استفاده از خدمات برق و آب و ... که به مدت ۳ سال بود به اتمام رسیده هیچ اداره خدمات رسان نباید خدماتی به این باغ ویلا ها بدهد و باید بعد از اتمام این مهلت قانونی تکلیف ملک هم مشخص شود آیا می تواند استفاده کند از خدمات یا نه

وی افزود دادگستری و دادستانی را در کنار خودتان  ببینید تا بادقدرت با پدیده شوم ساخت و ساز غیر مجاز مقابله کنیم .
رییس امور آب ساوجبلاغ اظهار داشت: حریم و بستر رودخانه مسیر طبیعی آب است و ساخت و ساز در آن خطرات بیشماری دارد.
سلیمانی افزود : در سال جاری ۲۶ مورد به میزان ۲۷ هزار متر مربع آزاد سازی بستر و حریم رود خانه را در دستور کار داشتیم
وی افزود : ۳۸ مورد انسداد چاه غیر مجاز و توقیف ۱۸ مورد دستگاه غیر مجاز حفاری هم از اقدامات امور آب در نیمه اول سال جاری بود .

رییس جهاد کشاورزی ساوجبلاغ به اقدامات سال ۹۸ اشاره کرد و گفت ما در سال گذشته ۱۲۶۰ مورد کار آزاد سازی اراضی را داشتیم که میزان اجرای تبصره ۲ به ۲میلیون و ۵۶۷ هزار متر مربع میرسد .

الماسی افزود در ۵ ماهه ابتدای امسال این میزان به ۲۵۷۰ مورد رسید که میزان آن به ۱۰ میلیون۰ ۸۱۴۰۰  متر مربع میرسد یعنی در ۵ ماهه اول امسال بیش از ۴ برابر کل سال گذشته اجرای تبصره ۲ توسط این مدیریت انجام شده است .


فایل دانلود:

کد خبر : 20603

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۸۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026