تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۰۵

جزئیات کامل طرح جامع محدودیتهای کرونایی


با اعلام مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیتهای جدید مربوط به تردد و فعالیت‌ها از روز شنبه اول آذر ۱۳۹۹ اجرا خواهد شد. برای مطالعه جزئیات این محدودیت‌‌ها ادامهٔ مطلب را بخوانید.

🔷شروع محدودیت تردد بین‌شهری از ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه

🔷تقسیم‌بندی شهرهای قرمز، نارنجی و زرد

بر اساس این طرح، شهرستان‌های کشور بر اساس میزان بیماری کرونا و بستری در بیمارستان به سه سطح قرمز، نارنجی و زرد تقسیم می‌شوند. سطح سه یا قرمز بیشترین میزان محدودیت را دارد و سطح دو یا نارنجی محدودیت‌های کمتری دارد و میزان اعمال محدویت‌ها در شهرهای دارای سطح زرد کمتر است.

تمامی مراکز استانها در وضعیت قرمز هستند و وضعیت سایر شهرها در لیست منتشر شده از سمت وزارت بهداشت قابل مشاهده است.

✅محدودیتهای تردد درون شهری

تردد درون شهری در شهرهای قرمز از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است و این اقدام در ادامهٔ تشدید محدودیت‌ها در شهرها و مناطق قرمز اعمال می‌شود.

🔷جریمه تردد غیرمجاز درون‌شهری

جریمه تردد درون‌شهری خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح مبلغ ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. خودروهای مختلف به وسیله دوربین‌های نظارت شناسایی می‌شوند.

🔷فعالیت شرکتها

تنها کارخانجات و شرکت‌های تولیدی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و فعالیت مجموعه‌هایی که خط تولید مهمی ندارند مشمول مقررات دسته سوم خواهد بود و بنابراین مجاز به فعالیت حضوری نخواهند بود.

 دسته‌بندی مشاغل گروه یک، دو، سه و چهار:

🔷فعالیت ادارات دولتی

در مورد فعالیت کارکنان ادارهها، در شهرستانهای با سطح هشدار سه و قرمز فقط حدود یک سوم کارکنان در محل کار حضور پیدا می‌کنند. در سطح دو یا نارنجی، یک دوم یا ۵۰ درصد کارکنان حضور پیدا می‌کنند و در شهرستان‌های با وضعیت زرد یا سطح هشدار یک، دو سوم کارکنان حضور دارند. مسئولان اداره‌ها با توجه به ضرورت حضور کارکنان برای نوبت دهی فعالیت آنها بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می‌کنند.

🔷مدارس و دانشگاهها

کلاسهای مدارس و دانشگاهها به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. کادر اداری در مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل هستند به جز عواملی که سامانه و کار‌های کامپیوتری و غیرحضوری را اداره می‌کنند.

🔷فروشگاهها

در شهرهای قرمز همهٔ فروشگاهها به جز نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها تعطیل هستند. رستورانها نیز می‌توانند به صورت بیرون‌بر فعالیت کنند.

🔷خودروهای عمومی

فعالیت تاکسی های اینترنتی، تاکسی‌ها، آژانس‌ها و… از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ممنوع نیست و جریمه‌ای برای این افراد صادر نمی‌شود. افرادی که شیفت شب کار می‌کنند یا ناچار به تردد شبانه برای حضور در محل کار هستند، برای جلوگیری از جریمه باید پلاک‌های خودروی ایشان توسط کارفرمایان به فرمانداری‌ها یا پلیس راه در هر استان اعلام شود.

🔷مترو

از روز شنبه اول آذر ماه، پایان کار مترو ساعت ۲۲ شب خواهد بود.

🔷تردد بین ‌شهری

خودروهای دارای پلاک بومی حق خروج از شهر خود و ورود به سایر شهرها را ندارند. طبق اعلام پلیس راهور این محدودیت برای مراکز استان‌ها از ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه ۲۸ آبان آغاز خواهد شد.

🔷تردد بین تهران و کرج

تردد بین تهران و کرج آزاد است و شامل محدودیت تردد بین شهری نمی‌شود.

🔷جریمه تردد برون‌شهری

در صورت عدم رعایت خودروها در خروج از شهر‌های قرمز و تردد در جاده‌های فرعی و ثبت خودروها در جاده‌های بین شهری، مبلغ یک میلیون تومان و در صورت خروج از شهر‌های نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

🔷حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری

هر شخصی که تست کرونای مثبت داشته باشد، تا ۱۴ روز نباید با سیستم حمل و نقل عمومی (اتوبوس، قطار، هواپیما) مسافرت کند.
سفرهای هوایی داخلی به ارائهٔ نتیجه منفی تست کرونا مشروط نشده است و طبق توضیح وزارت بهداشت، لازم نیست پیش از سفرهای داخلی تست PCR انجام شود. اما از ورود مبتلایان به کرونا به داخل هواپیما، قطار و اتوبوس جلوگیری می‌شود و خدمات تور و سفر به ایشان نباید فروخته شود.
هنوز پروتکلی برای سفرهای اتوبوسی وضع نشده است.
در پروازهای خارجی (ورودی و خروجی) داشتن تست منفی کرونا الزامی بوده و به همهٔ خطوط هوایی اعلام شده است.


فایل دانلود:

کد خبر : 21562

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۲۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026