تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت : ۰۹:۱۵

نشست بررسی مشکلات وتامین زیرساختهای مسکن مهر


در نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ ، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، مدیران ادارات آبفا ، برق ،گازو برخی پیمانکاران و مشاورین طرح مسکن مهر، مسائل و مشکلات پروژه سهند ساران بحث و بررسی شد .
♦️به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساوجبلاغ رضا محمدی خواستار تکمیل زیر ساخت های مسکن مهر و تحویل به متقاضیان شد .
♦️معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری با تاکید بر  تهیه بانک اطلاعاتی پروژه سهند ساران در این شهر گفت : عده ای از مالکان به حقوق خود مبنی بر واگذاری واحد مسکونی خود معترض هستند که در بررسی ها مشخص شد بابت پروژه باید حق و حقوق دولت را پرداخت کند و بسیاری از آنان در هفته های اخیر ساماندهی شدند.
♦️محمدی بابیان اینکه وظیفه ما است تا کمک کنیم مشکل مردم حل شود وبادتفاهم نامه ای که مدیران خدمات رسان با شرکت عمران داشتند پیشبینی می شود هر چه سریع تر شاهد اتمام کار گاز رسانی ، برق و آب این پروژه باشیم .
♦️ وی افزود : باید لیست کامل متقاضیان این پروژه کاملا" مشخص شود و ما بانک اطلاعاتی از مالکین داشته باشیم تا بتوانیم با آنان ارتباط گرفته و مشخص شود میزان پرداختی و مطالبات چگونه است .
♦️محمدی افزود : بعضی ها اصلا" مالکیتی در این مجموعه ندارند و خود را به عنوان مالک و متقاضی معرفی می کنند و سعی دارند نسبت به متلاطم کردن مطالبات به حق ساکنان پروژه ، از آب گل آلود ماهی بگیرند و مشکلات ساکنان را دو چندان و نارضایتی ایجاد کنند .
♦️رضا محمدی از دستگاههای خدمات رسان خواست تا باقیمانده واحدهای مسکونی مهر را هرچه سریعتر تکمیل و تحویل مردم نمایند.
♦️وی اظهار داشت: اطلاع رسانی بموقع به اعضای تعاونی و مالکین میتواند حجم تجمعات و نارضایتی را کاهش دهد.
♦️محمدی تشکیل هیئت امنا در هر پروژه را از جمله اقدامات خوب برای تسریع در حل مشکلات بیان کرد.
♦️مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگردهم در این نشست با اشاره به تعداد ۴۹ هزار و ۵۵۷ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: از این تعداد، ۳۵ هزار واحد متقاضی موثر دارند که از مجموع آنها، تاکنون۳۳ هزار واحد مسکونی مرحله نازک کاری را پشت سرگذاشته و حدود دو هزار واحد باقی مانده است که تا پایان آبان ماه جاری مرحله نازک کاری آنها به اتمام می‌رسد.
♦️مسعود حق لطفی گفت: از مجموع واحدهای مسکن مهر این شهر، حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی عارضه دار هستند که دارای زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده که در حال پیگیری رفع این معضلات از مراجع ذیصلاح هستیم.
♦️وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد  عدم استقبال بخشی از متقاضیان برای تقسیط وام های پرداختی هستند، اظهار داشت: با وجود اتخاذ تمام تمهیدات  و راه اندازی میز الکترونیک و اخطار برای افزایش سود اقساط مسکن مهر، اینگونه متقاضیان حاضر به همکاری نیستند.
♦️وی با بیان اینکه برای تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است افزود: ۸۰ میلیارد تومان از این مبلغ آورده بانکی است و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز باید مردم بدهند که متاسفانه مردم آورده خود را تکمیل نمی‌کنند.
♦️حق لطفی با اشاره به اینکه عدم پرداخت آورده از سوی متقاضیان، پیمانکاران پروژه‌های را با مشکل مواجه کرده است، اضافه کرد: متقاضیان پروژه سهندساران مسکن مهر شهر جدید هشتگرد، بیش از ۱۲ میلیارد تومان به پیمانکار بدهکار هستند و تاکنون تنها ۲۰ نفر برای تحویل موقت واحد خود مراجعه نموده اند و مابقی علیرغم ارسال پیامک نسبت به تحویل واحد خود سرباز می‌زنند.
♦️مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد با بیان اینکه اقدامات خوبی از سوی شرکت عمران برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز شهر جدید هشتگرد صورت گرفته است، گفت: برای تکمیل زیر ساخت های مسکن مهر شهرجدید هشتگرد  طبق تفاهم نامه‌های سال جاری با نهادهای خدمات رسان، ۸۱ میلیارد تومان شامل ۵۱ میلیارد تومان به شرکت آبفا و ۳۰ میلیارد تومان به شرکت برق استان البرز  اختصاص داده‌ شده است که این تفاهم نامه به خوبی در حال انجام است.

فایل دانلود:

کد خبر : 21928

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۷

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026