تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت : ۱۴:۲۵

تولید محتوا در فضای مجازی برای مبارزه با مواد مخدر


 سومین جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ساوجبلاغ  به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و دیگر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
♦️به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساوجبلاغ رضا محمدی با تاکید برجمع آوری معتادین متجاهر و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز ترک اعتیاد به اداره بهزیستی،شبکه بهداشت و درمان و دیگر دستگاه‌های متولی تاکید کرد تا بر این امر نظارت بیشتری داشته باشند.
♦️وی در بخش دیگری از سخنان خود از ۱۶ واحد مردم نهاد ، اداره بهزیستی ، آموزش و پرورش ، فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در تولید محتوا در حوزه مقابله و مبارزه با مواد مخدر فعال باشند و در شبکه های  مختلف اجتماعی  به خصوص شاد دانش آموزی منتشر نمایند .
♦️محمدی از کشف و ضبط ۷۲۲ کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سال جاری توسط پلیس شهرستان خبر داد و گفت این مقدار مواد مخدر در ۸۸ طرح پاکسازی از محلات و نقاط آلوده انجام شده و ۱۲۵ نفر هم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند .
♦️محمدی از نگهداری ۱۷۲ نفر معتاد در شیلتر های شهرستان خبر داد و گفت: خدمات بهداشتی در کمیته درمان باهماهنگی بهزیستی برای این افراد انجام می شود .
♦️وی افزود کار آموزش  برای ۵۹۷ نفر از افرادیکه که از دام اعتیاد رها شدند در طول سال انجام شده  و مصمم هستیم اداره کار، بهزیستی و سایر اعضا اشتغال این افراد را در الویت کار خود قرار دهند .
♦️معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ساوجبلاغ تاکید کرد : همت بیشتری برای جمع آوری معتادان متجاهر داشته باشید چرا که این افراد بیشترین خسارت را در حوزه های مختلف از جمله سرقت به مردم وارد می کنند .
♦️وی در این جلسه بر لزوم آگاه سازی و فرهنگ سازی به عنوان ابزارهای پیشگیری و بالا بردن سطح آگاهی و هوشیاری جامعه تاکید کرد و افزود: همگانی کردن مبارزه با مواد مخدر باید در دستور کار دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش، دانشگاه ها، تبلیغات اسلامی و ارشاد اسلامی قرار گیرد و با جدیت نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم از آسیب های سوء مصرف مواد مخدر خصوصاً مواد مخدر صنعتی اقدام نمایند.
♦️محمدی افزود: این بلای خانمان سوز که جوانان زیادی را در دام خود گرفتار کرده پیامدها و تبعات منفی زیادی به همراه دارد، به همین دلیل مبارزه با مواد مخدر به امری جدی در کشور تبدیل شده و پیگیری وظایف، مصوبات جلسات و دیگر برنامه‌ها باید همواره در دستور کار همه ادارات باشد و ما نیز انتظار داریم ادارات عضو این شورا در حیطه وظایف با دقت بیشتری عمل کنند
♦️در این جلسه مسئولین کمیته‌های پیشگیری از اعتیاد، مقابله با عرضه مواد مخدر و درمان معتادان شهرستان گزارشی از عملکرد کمیته‌های مربوطه، بررسی مشکلات و رفع موانع ارائه کردند.

فایل دانلود:

کد خبر : 21989

منبع : فرمانداری ساوجبلاغ

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۲۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026